@ kemris, !! --> Mijn vorig bericht ...
@ kemris71,
Bedoel je een EXIF bestand (fotografie)
Dat kan met xnview en dan kan je het ook openen ( eventueel, ook omzetten/converteren naar PDF ).
--
https://www.xnview.com/wiki/index.php?t ... User_Guide
Open Synaptic en zoek het daar op en markeer het dan om te installeren.
Ofwel:
Open de terminal en typ in:
Code: Selecteer alles
sudo apt update
# <enter> en typ uw wachtwoord in <enter>
Code: Selecteer alles
sudo apt install xnview
# <enter>
Daarna zou je het moeten terug vinden in het menu van LM.
Als het wel degelijk om een .XIF bestand gaat dan kan XNVIEW dat hopelijk openen zoals onderstaand beschreven wordt:
Wat is XIF-bestand?
Het bestand met de extensie XIF is het bestandstype Pagina-indelingsbestand. De maker van dit bestand is Nuance Communications. Bovendien bevat de categorie Pagina-indelingsbestand 137 andere bestanden. ScanSoft Pagis Format wordt meestal gevonden op 2 besturingssystemen. Hoewel het met meer of minder succes kan worden gevonden op elk besturingssysteem, zal het alleen nuttig zijn op Mac OS, Windows. De OmniPage applicatie wordt aanbevolen om het bestand te openen. Het is uitgebracht door Nuance Communications, Inc.. Er zijn ook 6 alternatieve programma's om het XIF-bestand af te handelen. U kunt ACDSee, XnView, Konvertor, Pagis Viewer gebruiken als OmniPage niet kan worden gebruikt.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
... vergeet dat maar ... de installatie zal niet lukken.
*** - Download van de officiële xnviewmp-website de .deb iso :
-
https://www.xnview.com/en/xnviewmp/#downloads
en volg dan de volgende installatieprocedure:
* open de downloadmap en dubbelklik op de xnview .deb
* er opent een nieuw venstertje ... wacht eventjes en klik dan op
Pakket installeren ( er moeten 2 extra apps geïnstalleerd worden -- sta het toe)
P.S.: er staat in de afbeelding -- klik er op om te vergroten -- Pakket herinstalleren , dat is omdat het al geïnstalleerd staat bij mij , toen ik het screenshot gemaakt heb.
¨" Daarna vindt je het programma terug in het
Menu:
Grafisch -> als :
Xn-View Multi Platform.
---> Xn-View op mijn systeem geopend:
Verken het programma en probeer dan een en ander uit.
?? Probeer Darktable ook eens ( installeer via Synaptic) ??
Succes.
Groet,
mutse.